ЗОШ І-ІІст. с.Нестерівців

 

Сторінка для батьків
 

 

Дошкільна освіта

Розклад занять:

П'ятниця 13:00-15:00

Програма

 

 

 

Дитинство - це коли все дивно і ніщо не викликає здивування.

А. Ривароль

 

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

О.Уальд

 

Діти святі й чисті. Не можна робити їх іграшкою свого настрою.

Антон Павлович Чехов

 

Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.

Антон Семенович Макаренко

 

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.

Василь Олександрович Сухомлинський


Немає на землі гімну урочистіше, ніж лепет дитячих вуст.

Віктор Марі Гюго

 

Батько, який намагається змінити свою дитину, не починаючи з себе, не просто марно втрачає час, але дуже жорстоко ризикує.

Володимир Леві

 

Батьки люблять своїх дітей тривожною і поблажливою любов'ю, яка псує їх. Є інша любов - уважна та спокійна, яка робить їх чесними. І така справжня любов батька.

Дені Дідро

 

Ваші діти - це не ваші діти. Вони з'являються через вас, але не з вас. Ви можете подарувати їм вашу любов, але не ваші думки, тому що у них є їх думки.

Джебран Халіль Джебран

 

Природа хоче, щоб діти були дітьми, перш ніж бути дорослими. Дайте дитинству дозріти в дітях.

Жан-Жак Руссо

 

Перші дитячі відчуття - це задоволення і страждання, і завдяки їм спершу й проявляються в душі доброчесність і порок.

Платон

 

Кожна людина завжди чиясь дитина.

П'єр Огюстен де Бомарше

 

Дитина потребує вашої любові найбільше саме тоді, коли вона менше всього її заслуговує.

Ерма Бомбек

 

Три лиха є в людини: смерть, старість і погані діти. Від старості і смерті ніхто не може зачинити двері свого будинку, але від поганих дітей дім можуть уберегти самі діти.

Сухомлинський В. А

 

Для більшості дітей віком від 8-10 років проблема виключно в тому, щоб бути коханими - бути коханими за те, що вони є. Дитина молодше цього віку ще нездатна любити; вона вдячно і радісно приймає те, що вона любима.

Еріх Фромм

 

Батько і мати, тато і мама-це перші два авторитети, на яких для дитини грунтується світ, грунтується та віра в життя, в людину, в усe чесне, добре і святе.

А.Чехов

 

Початки, закладені в дитинстві людини, схожі на вирізані на корі молодого дерева букви, що ростуть разом з ним, і складають невід'ємну частину його.

В. Гюго

 

У дітей одна турбота - вишукувати слабке місце у своїх наставників, а так само і у всіх, кому вони повинні підкорятися.

Ж. Лабрюйер

 

Будь правдивий навіть по відношенню до дитяти: виконуй обіцянку, інакше привчиш його до брехні.

Л. Толстой

 

Якщо не знаєш які твої діти, подивися на їхніх друзів.

Сюнь-цзи

 

Всі діти світу плачуть на одній мові.

Л. Леонов

 

Діти починають з любові до батьків. Дорослішаючи, вони починають їх судити. Іноді вони їх прощають.

О. Уайльд

 

Діти ніколи не слухалися дорослих, але зате справно їм наслідували.

Д.Болдуін

 

Не робіть з дитини кумира: коли вона виросте, то вимагатиме жертв.

П. Буаст

 

Чесна дитина любить не тата з мамою, а трубочки з кремом.

Дон-Амінадо

 

Вам не вдасться ніколи створити мудреців, якщо ви будете вбивати в дітях пустунів.

Жан Жак Руссо

 

У дітей немає ні минулого, ні майбутнього, зате, на відміну від нас, дорослих, вони вміють користуватися сьогоденням.

Лабрюйер

 

Дітям потрібні не повчання, а приклади.

Жозеф Жубер

 

Чимало можна домогтися строгістю, багато чого - любов'ю, але найбільше - знанням справи і справедливістю, незважаючи на особи.

Йоганн Гете

 

Ласощами, печивом і цукерками не можна виростити з дітей здорових людей. Подібно тілесній їжі, духовна теж повинна бути простою і поживною.

Роберт Шуман

 

Діти більше схожі на свій час, ніж на своїх батьків.

Арабське прислів'я

 

Діти ділять горе з батьками, радість - з однолітками.

Ілля Шевельов

 

Жодна дитина не може зганьбити батьків так, як батько - дитину.

Ян Курчаб

 

Хочеш поваги - не починай з образи.

Бальтасар Грасіан-і-Моралес

 

Виховання дітей цілком залежить від ставлення до них дорослих, а не від ставлення дорослих до проблем виховання.

Гілберт Честертон

 

Покарання, призначувані в припадку гніву, не досягають мети. Діти дивляться на них у цьому випадку як на наслідки, а на самих себе - як на жертви роздратування того, хто карає.

Іммануїл Кант

 

"Ні", сказане із глибокою переконаністю, краще, ніж «так», сказане лише для того, щоб обрадувати або, гірше того, щоб уникнути проблем.

Махатма Ганді

 

Якщо ви поступитися дитині, вона зробиться вашим повелителем; та для того щоб заставити її підкоритися, вам доведеться щохвилини домовлятися з нею.

Жан-жак Руссо

 

Дітей не від лякаєш суворістю, вони не переносять тільки брехні.

Лев Толстой

 

Коли у Сент Екзюпері запитали: «Чи варто балувати дітей?», Він відповів: «Неодмінно балуйте, невідомо, які випробування їм приготувало життя».

Сент Де Екзюпері

 

Ніколи не примушуйте дітей купувати істину ціною пороку і не вдосконалюйте її розум в збиток серцю.

Ж. Бернарден

 

Більше висловів на

http://petrukiv.te.ua/105-vislovi-pro-dtey.html

 


10 ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ
1. Не чекай, що твоє дитя буде таким, як ти або таким, як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього зробив. Ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той - третьому, і це необоротний закон вдячності.


3. Не зганяй на дитяті свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш.

4. Не відносься до його проблем звисока. Життя дане кожному під силу і, будь упевнений, йому воно важке не менше, ніж тобі, а може бути і більше, оскільки у нього немає досвіду.


5. Не принижуй!

6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - це його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.


7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для свого дитяти. Муч, якщо можеш - але не робиш. Пам'ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.


8. Дитя - це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не лише плід плоті та крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в нім творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, в яких зростатиме не "наш", "свій" малюк, але душа, дана на зберігання.


9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому малюку те, чого не хотів би,щоб робили твоєму.


10. Люби свою дитину будь-якою – неталановиту, неуспішну, дорослою.

Спілкуючись з нею - радій, бо дитя - це свято, яке поки що з тобою.

 

Поради батькам, або Десять кроків, щоб стати кращими батьками

  1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.
  2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
  3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.
  4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.
  5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.
  6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.
  7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.
  8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо    дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.
  9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, про намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.
  10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.

(за матеріалами Фонду “Нічиї діти” (Польща), розроблених на основі NSPCC публікації “Як стати кращими батьками”, Лондон, 2002)

 

 

5 заповідей для учнів та їхніх батьків

Мабуть кожні батьки хвилюються через те наскільки успішним буде навчання їх чада у школі. Не має значення, чи пішла дитина перший раз до школи, чи вже навчається, батьки повинні завжди брати участь у процесі навчання дитини. Вони повинні бути відкритими до зауважень вчителя, та чуйними до дитини. Для того, аби у дітей не було проблем у школі батькам разом із вчителями необхідно з перших класів навчити дитину основним правилам поводження у школі та на уроках.
Ось основні з них:
1. Дитина повинна вміти на уроці не відволікатися й уважно слухати вчителя. Погодьтеся, якщо дитина розмовляє з сусідом під час пояснення навчального матеріалу, то мало хто залишить цей факт без уваги. У цей момент учень збиваєте вчителя, а іншим дітям заважає зосередитися на поясненні, не кажучи вже про те, що дитина сама втрачає важливу інформацію. У подібній ситуації правильним буде підійти до вчителя після уроку і вибачитися.
2. Важливо пояснити дитині, щоб вона не соромилася звернутися за допомогою до педагога, якщо вона не до кінця розібралася в учбовому матеріалі. Дитина повинна усвідомити, що немає нічого ганебного в тому, щоб показати, що, їй щось не зрозуміло, тим більше, що тим самим вона демонструє зацікавленість в отриманні нових знань. Гірше буде, якщо учень не засвоїть базових понять, це призведе до того, що нерозуміння предмета буде рости як сніжний ком і розплутати цей клубок провалів у знаннях буде з часом дуже складно.
3. Не зловживайте довірою вчителя. При чому це стосується як учнів так і батьків. Придумуючи щораз нову причину, чому не вивчив урок, учень ризикує уславитися брехуном і втратити повагу і довіру вчителя. Трапляється, що і батьки можуть говорити не усю правду вчителеві, наприклад про те, чому дитина не прийшла до школи. Звісно краще завжди говорити правду адже, краще гірка правда, ніж солодка брехня.
4. Учень повинен намагатися сумлінно виконувати шкільні вимоги. Зриваючи урок, або пропускаючи заняття, дитина ризикує серйозно ускладнити своє шкільне життя. Подібну поведінку вчитель може розцінити, як оголошення війни, і хто вийде з цього протистояння переможцем, гадати не варто.
5. Не забувайте, що вчитель теж людина. У вчителя як у всіх можуть бути неприємності або боліти голова. Ставтеся до викладача з розумінням, адже Ваш вчитель теж може бути чиєюсь мамою чи бабусею. Уявіть, що Вашим близьким кожен день хтось на роботі псує настрій.Як бачимо, успішне навчання у школі залежить не лише від дітей, а й від батьків.Батькам варто, час від часу навідуватися в школу, а якщо такої можливості немає, то попросити дозволу по телефону цікавитися успіхами свого чада. Необхідно також особисто познайомитися з викладачами своєї дитини. З тим учнем, за якого хвилюються батьки, педагог навряд чи стане конфліктувати. А гарні відносини учня та його батьків з вчителями - це вже половина успіху.
Сподіваємося, що наведені вище поради допоможуть Вам та Вашим дітям у навчанні, а воно в свою чергу буде в радість як школярам, так їх батькам.

 

 

 

 

Поради батькам, які бажають виховати здібну дитину

1. Дитина — це не експериментальний майданчик для психолого-методичних новацій та апробацій, це не іграшка і не втіха, не «помічник» на старість.

2. Даруйте дитині батьківську любов, повагу, створіть умови для розвитку, дайте можливість їй жити власним життям.

3. Допомагайте, але не заважайте їм самим робити свій вибір.

4. Виховуйте дитину як рівну собі, тоді вона буде відстоювати власну думку, поважати інших, буде вільною, талановитою особистістю.

5. Спілкуйтесь частіше з дітьми, намагайтеся бути в курсі їх справ, підтримуйте їх у будь-якій ситуації, пояснюйте існування різних точок зору.

6. Підтримуйте родинні стосунки, влаштовуйте сімейні свята, ігри. Виховуйте дитину в гармонії з природою.

7. Дайте можливість дитині спробувати себе в різних напрямах творчої діяльності, не дозволяйте кидати розпочату справу, доки не отримаєте перших результатів, щоб зробити певні висновки.

8. Радійте успіхам ваших дітей.

9. Виражайте свою любов до дітей так, щоб вони її відчули.Обновлен 13 фев 2018. Создан 06 фев 2014